Kelimový koberec Piet


+ Kelimový koberec Piet

Poklad celé kolekce vznikl v Moravské Gobelínové Manufaktuře, kde probíhal celý proces od ručního barvení přízí až po začištění okrajů. Díky použití nejlepší novozélandské vlny, která je díky tamním klimatickým podmínkám mnohem jemnější a čistší, se zdánlivě drsná struktura koberce stává velmi měkkou a poddajnou. Řemeslná dokonalost, materiál a barva navíc vynikají v potlačení vzoru na minimum. Výroba jednoho koberce, jež trvá celých sedm týdnů, odráží nejen náročnost technologie ruční práce, ale také nutí ke zpomalení a porozumění významu trpělivosti a vytrvalosti.


Kelimový koberec Piet


Objednat na info@ihor.cz


+ Kolekce Piet

Fascinace strukturou a přirozenými vlastnostmi vlny spojuje textilní kolekci Piet, která vychází z principů redukce vzoru a barev propagovaných umělcem Pietem Mondrianem. Ručně tkané kelimové koberce, deky a utěrky nechávají vyznít harmonické geometrické kompozice jednotlivých vzorů, které jsou oproštěny od nadbytečných barev a křivek. Prostor dostává především tradiční textilní technika.


+ Technické informace

Návrh: Sára Matysová & Ihor Sabadosh
Materiál: vlna
Výroba: Moravská gobelínová manufaktura, Valašské Meziříčí
Rozměry: 320 x 170 cm (koberce na zakázku)


+ Dostupnost

Kvůli náročnosti výroby vznikají pouze drobné série tří kusů. Koberec je však možné si nechat navrhnout na míru či poptat koberec, který otevře možnosti naší tvůrčí svobody a experimentu.Připoj se k nám
info@ihor.cz
Začni projekt
studio@ihor.cz
Napiš o naší práci
press@ihor.cz
Sleduj náš instagram
@worldbyihor
Odebírej novinky©IHOR 2021